18 Nisan 2014 Cuma
  • İzmir
    IZMIR Hava Durumu
    15,8°C
10 Şubat 03:56
Yorum Yok
6
Yeni ses kaydı: Bahçeli’yi verme

Yeni ses kaydı: Bahçeli’yi verme

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın, MHP Lideri Devlet Bahçeli ’nin sözlerinin altyazı olarak ekrandan geçirilmesine müdahale ettikten sonra, basın toplantısının canlı yayınının Habertürk’te yayınlanmasını eleştirdiği konuşmaları da internete düştü.
Ses kayıtlarına göre, Habertürk Yayın Grubu Yönetim Kurulu üyesi Fatih Saraç’ı telefonla arayan Erdoğan, “Fatih sen izliyor musun şu andaki basın açıklamasını? Fatih siz ne yaptığınızın farkında değilsiniz ya” diyor. Saraç’ın, bütün partilerin grup toplantılarını yayınladıklarını söylemesi üzerine Erdoğan “Olur mu canım? Mecbur musunuz böyle bir şeyi vermeye? Bu ne biçim iş ya! Vay anasını ya” karşılığını veriyor. Erdoğan’a, Bahçeli’nin konuşmasının yayını için “Anlaşıldı efendim. Hemen kestiriyorum. Özür dilerim” diyen Saraç, kanalı arayarak yayını durdurma talimatı veriyor. Saraç, daha sonra Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ı arayarak “yayını durdurduğunu, tekrar özür dilediğini iletmesini” istiyor ve “Büyüğümüz üzülmesin. O üzülünce ben üzülüyorum” diye konuşuyor.
3 kişi işten atıldıErdoğan’ın, Habertürk gazetesinde yayımlanan “Bu mu sağlıkta çağ atladığı iddiasında olan Türkiye” başlıklı haber nedeniyle de 24 Eylül 2013’de yine Saraç’ı arayarak gereğinin yapılmasını istediği de ortaya çıktı. ‘Haramzadeler’ adlı twitter kullanıcısının yayınladığı ses kaydına göre, Erdoğan gazetenin 24’üncü sayfasında yer alan habere tepki gösteriyor ve bu tür haberlerin neden yayınlandığını soruyor. Saraç ise özürlerini ilettikten sonra gazetenin birinci sayfasında lehte bir haber yaptıracağını ifade ediyor. Ardından Fatih Altaylı’yı arayarak “Başbakan çok ağır konuştu” diyen Saraç, Sağlık Bakanı’nın aranmasını ve lehte bir haber yapılmasını istiyor. Fatih Saraç bu görüşme trafiğinin ardından Başbakan Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ı arayarak, söz konusu haberin yayınlanmasından sorumlu tuttuğu ve bu nedenle ‘namus fukaraları’ diye nitelendirdiği editör ve sayfa sekreteri dahil 3 kişinin işine son verdiği bilgisini aktarıyor.

Bir Yorum Yazın

*

Diğer “Gündem ” Haberleri

FSM’de 3 şerit trafiğe kapalı

İSTANBUL Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nde bir kamyonun devrilmesi sonucu Avrupa-Asya yönündeki 6 şeritli yolun 3 şeridi trafiğe kapandı.  Alınan bilgiye göre,... Devamı..

Muğla’da kar ve sağanak

MUĞLA AA muhabirinin Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, kentte 6 saatte metrekareye 34 kilogram yağış düştü. Yağışlar nedeniyle Karabağlar Yaylası’ndaki... Devamı..

Sarıgül hakkında suç duyurusu

İSTANBUL  CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’ün, Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezinde katıldığı etkinlikte yumruk attığı iddia edilen 54 yaşındaki... Devamı..

Gümrük Birliği uzun vadeli sürdürülebilir değil

ANKARA  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin Gümrük Birliğinden rahatsızlıklar yaşadığını belirterek, ”Bugün AB üçüncü bir ülkeyle serbest ticaret anlaşması (STA) imzaladığında, o ülkeyle... Devamı..

Karadeniz’de istikrarsızlık ortamı doğmamalı

SÜLEYMANİYEDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, NATO ile Rusya arasında, Karadeniz’de bir gerginlikten kaynaklanacak istikrarsızlık ortamının doğmaması için yoğun çaba gösterdiklerini belirterek, “NATO Konseyi... Devamı..

İzmir emniyetinde görev değişikliği

İZMİR İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde görevli iki şube müdürü ile Buca İlçe Emniyet Müdürü ve bir şube müdür yardımcısının görev yeri değiştirildi. Edinilen... Devamı..

Savaştan kaçtığı Türkiye’de trafik kazasında hayatını kaybetti

İSTANBUL Esad, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam amcasının oğlu Halid’in kullandığı, kendisi, eşi ve oğlu Muhammed’in de içinde bulunduğu otomobilin, İstanbul’dan Ankara’ya doğru seyir halindeyken Çamlıdere... Devamı..

Meteorolojiden denizcilere fırtına uyarısı

ANTALYA Bölgesel Tahmin Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bölgede hava sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar Muğla il genelinde ve Antalya’nın... Devamı..


İzmir Haber SON DAKİKA: